Chaharmahal & Bakhtiari Rural Water and Waste Water Company
سال 1398،رونق تولید
مدیریت مصرف آب آشامیدنی وظیفه همگانی
مدیریت مصرف آب شرب در خانه تکانی های شب عید رافراموش نکنیم
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری سرپرست این شرکت از لزوم مدیریت مصرف آب آشامیدنی در خانه تکانی های شب عید خبر داد.

      به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری سرپرست این شرکت از لزوم مدیریت مصرف آب آشامیدنی در خانه تکانی های شب عید خبر داد.

     آقای سهراب بهرامی با اعلام این خبر افزود: با توجه به روزهای پایانی سال و خانه تکانی های سنتی این آداب و رسوم خوب ایرانیان از جمله شستشوی فرشها ، پتو ها و . . . نیاز است مشترکین محترم و روستائیان عزیز علاوه بر این که در مصرف آب نهایت صرفه جویی را بعمل می آورند جهت مصارف فوق از آب شرب استفاده نکنند.

      مهندس بهرامی تصریح نمود آب آشامیدنی سالم و بهداشتی که در سیستم لوله کشی روستاها جریان دارد فقط برای شرب اهالی توزیع می گردد و برای استحصال ، گند زدایی و توزیع آن هزینه های زیادی صرف می شود و تلاشهای شبانه روزی فراوانی را عوامل شرکت آب و فاضلاب روستایی در سراسر استان متحمل می شوند لذا از همگان تقاضا می شود در شستشوی منازل شستشوی فرشها شستشوی پتوها و . . . از آب لوله کشی استفاده ننمایند.

     وی یاد آوری نمود با همکاری همگانی ، این سنته حسنه خانه تکانی نباید مصارف ضروری آب آشامیدنی را تحت الشعاع قراردهد و با استفاده از آبهای دیگر از جمله آبهای چاهای خانگی وآبهای روان و . . . این مقطع حساس را سپری کنیم.

      نامبرده بیان کرد : نقش رسانه ها با تنویر افکار عمومی ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در ارتباط با کاهش مصرف آب می تواند زمینه آگاه سازی هر چه بیشتر همکاری مشترکین در ارتباط با مصرف بهینه آب شرب را فراهم کند.

      مهندس بهرامی هم چنین به نقش خانمها ی خانه دار در برنامه ریزی جهت کاهش چشمگیر مصرف آب در این ایام اشاره کرد و افزود : کلید مصرف آب در دست مادران خانواده است که با هدایت و مدیریت صحیح می توانند با عدم استفاده از آب لوله کشی در شستشوی قالی ها ، پتوها و . . . علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب کمک شایانی به اقتصاد خانواده نیز بنماید.

     قابل ذکر است روزانه بیش از 82000 متر مکعب آب آشامیدنی توسط امور شهرستانهای ده گانه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری استحصال ، گندزدایی و در اختیار روستائیان محترم قرار می گیرد.

تاریخ:
1398/12/13
تعداد بازدید:
67
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، بلوار طالقانی، مجتمع ادارات، شرکت آب و فاضلاب روستایی

کد پستی: 6133833154 صندوق پستی: 1444 - 61335
تلفن: 9-2245186-0381 نمابر: 2245190-0381
پست الکترونیکی: Info@abfar-chb.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری می باشد.
Powered by DorsaPortal